Άνετη και ωραία η Φαιστός

Η Φαιστός ξέσπασε κόντρα στον Παναθηναϊκό Ηρακλείου των πολλών απουσιών, επικρατώντας με το εμφατικό 7-0 στους Βόρρους!

Η Φαιστός από τα πρώτα λεπτά επέβαλλε τον ρυθμό της, ανοίγοντας το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Ντρέκα, ενώ ο Άλλα στο 24′ έγραψε το 2-0! Τρίτο γκολ για την ομάδα της Μεσαράς στο 35′ με τον Γιάννη Παπαδάκη, με τον Μαυρογιαννάκη στο 38′ να γράφει το 4-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βρήκαν άλλα τρία τέρματα, με τους Ντόκο (70′), Σκαντζάκη (82′) και Μαυρογιαννάκη (89′) για το τελικό 7-0, αντιδρώντας με τον καλύτερο τρόπο μετά την ισοπαλία με την Ομόνοια την προηγούμενη αγωνιστική, δίνοντας παράλληλα χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν αγωνιστεί αρκετά στα τελευταία παιχνίδια.

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός Ηρακλείου είχε αρκετές απουσίες και στα επόμενα παιχνίδια θα ψάξει να κερδίσει την παραμονή στην κατηγορία.