Πήρε το ντέρμπι της 3ης θέσης με “τεσσάρα” η Φαιστός!

Επιβλητική εμφάνιση από την Φαιστό κόντρα στο Λίντο και νίκη με σκορ 4-1, η οποία την φέρνει στο +8 από τον σημερινό της αντίπαλο.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και συνέχισαν στις επιτυχίες με το έκτο συνεχόμενο τρίποντο!

Η Φαιστός κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ μόλις στο 5′ με σκόρερ τον Γιάννη Παπαδάκη με πλασέ!

Σαν να μην έφτανε αυτό οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με τον Άλλα τρία λεπτά αργότερα και έβαλαν από πολύ νωρίς τις βάσεις για το τρίποντο!

Βέβαια το Λίντο δεν πτοήθηκε από τα δύο γρήγορα γκολ και μπήκε άμεσα στο ματς εκ νέου καθώς μόλις στο 10′ ο Μαυρής μείωσε σε 2-1!

Στην συνέχεια ο ξέφρενος ρυθμός της εκκίνησης έπεσε και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-1 υπέρ της Φαιστού.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν, όπως μπήκαν και στην αρχή του παιχνιδιού, με γκολ, με τον Άλλα με πλασέ να κάνει το 3-1 στο 50′!

Στο 75′ η Φαιστός έφτασε και σε τέταρτο τέρμα με τον Στέλιο Παπαδάκη και ουσιαστικά “σφράγισε” την νίκη της!

Συνθέσεις:

Φαιστός: Σταυρουλάκης, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Στ., Ντόκο, Παπαδάκης Α., Παπαδάκης Γ., Γρηγοράκης, Τσούπι, Μαυρογιαννάκης, Άλλα, Παπαδάκης Ι.