Δεύτερη θέση για τη Φαιστό

Μετά το θετικό αποτέλεσμα στην εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας μας με την αντίστοιχη της Τυλίσου, με σκόρ 2 - 2, ανεβήκαμε ακόμα ένα σκαλοπάτι στον βαθμολογικό πίνακα και πλέον βρισκόμαστε στη δεύτερη θέση, με συγκάτοικο τον Άγιο Δημήτριο, του οποίου υπερέχουμε στην ισοβαθμία.

Οι ποδοσφαιριστές μας ξεκίνησαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν με περίτεχνο μακρινό σούτ του Πολυχρονάκη, μετά απο ωραία ενέργεια και αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, κάνοντας το 0 - 1 το οποίο ήταν και σκόρ ημιχρόνου. Η συνέχεια δέν ήταν ανάλογη, αφού τα πολλά ατομικά λάθη, κυρίως στη κυκλοφορία της μπάλας, έδωσαν χώρο στον αντίπαλο και την ευκαιρία να γυρίσει το ματς στο υπέρ του 2 - 1. Τα παιδιά του Γιάννη Νικολιδάκη όμως δεν είχαν πεί την τελευταία τους λέξη και τρία λεπτά πρίν την λήξη του αγώνα, με σκόρερ τον Πρένγκα, κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια και να αποδράσουν με το βαθμό της ισοπαλίας, ο οποίος έφερε την ομάδα στη δεύτερη θέση.