Παιχνίδι για γερά νεύρα

Ισόπαλη με 3-3 ήρθε η Φαιστός με τον Ρούβα σε ένα συναρπαστικό ματς το απόγευμα της Κυριακής 15/5/2022. Παιχνίδι για γερά νεύρα αφού απο την έναρξη και τα γρήγορα γκόλ, μέχρι και το τελευταίο λεπτό που υπήρξε ένταση, οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων έδωσαν το καλύτερό τους εαυτό, προσφέροντας θέαμα στο κοινό που προσήλθε.

Ο Ρούβας προηγήθηκε με δύο γρήγορα γκόλ στο 6' και στο 13' ενώ στο 19' ο Πολυχρονάκης μείωσε σε 1-2 ενώ το σκόρ στο πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 1 - 3.

Στην επανάληψη, οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Νικολιδάκη μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να φέρουν το μάτς στα ίσια, αρχικά με πέναλτι του Φραγκιαδάκη και 5 λεπτά πριν τη λήξη με αυτογκόλ των ποδοσφαιριστών του Ρούβα.

Φυσικά δεν έλειψαν και οι εντάσεις με μελανό σημείο την αποβολή του Πρένκα, ο οποίος θα λείψει απο τον τελευταίο αγώνα κόντρα στον Άγιο Δημήτριο.